ConCity!

2019-08-09 22:22:38

Oyunun Genel Amacı

Oyunun ilk başlarda amacı kendi kendinize gelişmektir. Size özel bir alan yoktur, dünya herkesin erişebileceği bir şekildedir. Fakat bir süre sonra oyundaki puanınız yükseldikçe diğer oyuncularda bunun farkına varacak ve sizinle yarışmaya başlayacak bu yarış puan yarışıdır. 

 

Gelişmek 

Oyunda nasıl gelişeceğinizi bilmiyorsanız kısaca normal bir minecraft hayatta kalma oyunu olarak görün. Sunucunun yasakladığı alanlar dışında her yere erişebilirsiniz odunlar, madenler, hayvanlar ve daha birsürü şey yapabilirsiniz. Bu yaptıklarınızı biliyorsunuz ama puan tam olarak nasıl kazanılır merak ediyorsanız kısaca ondan bahsedelim. Ama öncelikle doğuş alanından ayrılalım bunun için /rastgele komutunu kullanabilirsiniz.

 

Puan Kazanmak

Oyunda puan kazanmak için üstün görevler yapmanıza gerek yok normal hayatta kalma oynarken yaptığınız aktiviteler (Balık tutmak, yaratıkları öldürmek, maden yapmak, ticaret yapmak vb.) size puan kazandıracak. Puan nasıl kazanılır bildiğinize göre artık puan kazanmaya başlamışsınızdır

 

Köy Açmak 

100.000 puan elde ettiğinizde kendi köyünüzü kurmaya hak kazanırsınız köyünüzü kurmak için /köykur [Köy isminiz] komutunu kullanabilirsiniz. Köy kurduktan sonra köyünüze bir sürü ayar yapabilirsiniz bu ayarlara /köy komutunu kullanarak erişebilirsiniz.

Köyünüz size küçük geldiyse şimdi sırada köy büyütmek var demektir bunun için öncelikle köy ne kadar büyür bunu öğrenelim.

 

Köy Ayarları

/köy komutunu kullanarak almış olduğunuz chunkları, rolleri, köy isteklerini, köy ayarlarını, köyünüzde ki oyuncuların ayarlarını, warpları ve ekonomiyi yönetebilirsiniz. Rollerinizi kendiniz istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, istediğiniz renkleri koyabilir, isimleri ve yetkilerini düzenleyip kişiselleştirebilirsiniz. Ekonomi bölümü ile ise para biriminizin adını ve vergi seçeneklerinizi düzenleyebilirsiniz. Kısacası özgürsünüz!

 

Köy Geliştirmek

Köy büyütme birimimiz “chunk” (çank) olarak geçiyor her tarafı 16x16 eşitliğinde bir karedir. Bu kareyi görmek için klavyenizden F3 tuşuna ve G tuşuna aynı anda basılması gerekiyor. (F3+G)

Kareyi gördüğünüze göre artık alanı görüyorsunuz köy merkezinin sınırına (eğer daha önceden aldığınız chunklar varsa onların sınırına) bağlı bir chunk içerisine girip /claim yazmanız gerekiyor yazdıysanız artık o alan sizindir.

Oyunda bulunan diğer komutları görmek için /yardım yazabilirsiniz.

 

Oyun KCoin Marketi

Doğuş alanında bulunan market sayesinde veya /market komutuyla kendinize kasalar, oyun paraları, birçok köy eklentileri ve Normal Minecraft Dünyası, Nether Dünyası, End Dünyası satın alabilirsiniz.

 

Para Kazanmak

Oyundaki para birimi ConCity Parası yani “CP” olarak adlandırılıyor. Para kazanmak için yapabileceğiniz 3 farklı meslek var Avcılık, Madencilik, Çiftçilik bu 3 meslekten istediğiniz herhangi birini yaparak (Seçim yapılmamaktadır herhangi bir alan içerisinde istediğiniz mesleği yapabilirsiniz.) para kazanabilirsiniz yaptığınız ürünleri satmak için /spawn yazdıktan sonra sağ bölgenizde bulunan tren garındaki NPC’ye tıklayın veya /warp yazıp warp kısmına gidin ardından limanda bulunan köylülerle ticaret yapın.

Bilgilerin tam hali buraya tıkla.
Playlist.

Destek

Oyunda yaşadığınız problemleri lütfen destek sitemizden ticket açarak yazın.

destek.minecraftevi.com

Disclaimer

Minecraft Evi, Mojang ile hiçbir şekilde bağlantılı veya onaylı değildir. Minecraft Evi sunucusunda herhangi bir sorununuz varsa, lütfen yukarıdaki e-postayla bizimle iletişime geçin. Minecraft © ve Mojang AB 2009-2016 markasıdır.

Skyblock (Puan) Sıralama

# Oyuncu Puan
1 Nurullah_Hasan 23423
2 Slavuka125521 17905
3 AhmetDm 15525

Skyblock (Para) Sıralama

# Oyuncu Para
1 OHSaylex 325308242
2 sadQueen 288255115
3 serdartv2109 266446011

BugraaK Görevleri Sıralama

# Oyuncu Kazanma
1 AltannK 35
2 Emrescfb 26
3 Smorehammer 25